AMERICAN SPIRIT 2023
DRUSKININKAI
Liepos 21 - 22d.

Kalba - Language


American Spirit 2020

Liepos 31 - rugpjūčio 1 dienomis Palanga skendėjo amerikietiškų automobilių ir motociklų variklių gaudesyje. Palangos miesto žiemos stadione, šalia Palangos botanikos parko, vyko XIII tarptautinis amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydis „American Spirit 2020“. Šiais metais, šis, amerikietiškos technikos mėgėjų, sąskrydis sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus, net 205 automobilių ir daugiau kaip 100 Harley Davidson motociklų.  

Šie skaičiai įrodo, kad joks virusas nesutrukdys susitikti žmonėms, kurie gyvena amerikietiškos technikos dvasia. Kaip ir kasmet, sulaukėme gausybės svečių ir dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Suomijos. Ypatingai gausus svečių būrys atvyko iš Estijos.

 Renginys, kaip įprastai, vyko dvi dienas. Liepos 31 dieną, penktadienį, dalyviai varžėsi „Poker run“ varžybose, orientaciniame važiavime nuo Palangos iki Ventės rago, iš kurio grįžo pilni įspūdžių, aplankę gražiausias vietas pajūrio ir marių krašte.  O vakarop išskirtiniais automobiliais galėjo pasidžiaugti Šventosios gyventojai ir svečiai, ten vykusios parodos metu. Grįžusių dalyvių iš „Poker run“ bei iš parodos Šventojoje, laukė dar viena pramoga - „Paskutinės variklių dainos“, kai renginiui paruošiami du automobiliai iš kurių išleidžiami visi tepalai ir skysčiai. Automobiliai užvedami ir leidžiama jiems dirbti iki kol varikliai užsikirs. Dalyviai turi puikia progą prognozuoti, kiek ir kurio iš automobilių variklis laiko išlaikys. Po šios pramogos dalyvių laukė Country stiliaus vakarėlis su šokiais bei vaišėmis, į kurį buvo kviečiama atvykti su Country stiliaus atributika.

Rugpjūčio 1 dieną, šeštadienį, sulaukėme ypatingo svečio. Savo vizitu dalyvius ir renginio lankytojus pradžiugino Jungtinių Amerikos Valstijų Ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist, kuris pasveikino visus susirinkusius ir iškilmingai perkirpdamas raudoną juostą, atidarė renginį.

Konkurso „Best Of Show“ metu komisija rinko geriausius automobilius įvairiose kategorijose. Vėliau iš jų šūksniais ir plojimais buvo išrinktas “Best of the best” (geriausias iš geriausių) automobilis.

Tuo pačiu metu vyko „Mechanikų varžybos“, kuriose varžėsi lietuvių ir estų komandos. Varžybos vyko turais. Varžybų tikslas – iš varžyboms skirtų automobilių išimti kuo daugiau „sveikų“ detalių. Vėliau visas išardytas detales per kuo trumpesnį laiką sutalpinti į automobilių salonus, o paskutiniu etapu kuo išradingiau, linksmiausi, kas buvo likę iš iškomplektuotų automobilių, dar ir nuplauti. 

Tačiau niekas nenuplaus automobilio seksualiau nei Sonax Sexy Car Wash.  Putose skendintys seksualūs merginų kūnai ir plaunami automobiliai - renginio dalyviai ir lankytojai neatsispyrė šia pramogai vasaros karštyje!

Konkurso „Aš ir mano automobilis“ metu automobilių savininkai galėjo pristatyti savo automobilius kitiems dalyviams, bei žiūrovams, papasakodami apie savo ir automobilio artimą ryšį, nes šio renginio dalyviams tai ne tik susisiekimo priemonė, tai jų gyvenimo dalis. Buvo vertinamas išradingumas, elegancija ir artistiškumas pristatant automobilį.

Renginį vainikavo „Didysis paradas“ Palangos gatvėmis, kuris apjuosė miestą septynių kilometrų automobilių ir motociklų kolona. Tai bene viena laukiamiausių renginio akimirkų, kuri džiugina ne tik renginio dalyvius, bet suteikia be galo daug emocijų, bei džiaugsmo Palangos miesto gyventojams ir svečiams.

Šiais metais tokioje gausoje automobilių buvo sunku išsirinkti patį gražiausią ir patraukliausią. Seniausias iš dalyvių, tačiau savo išskirtinumu stebinantis Ford Model A 1930 metų, gausi estų Van šeima, nuo legendinio antrojo pasaulinio karo dalyvio Willys 1942 m. iki naujausio  Jeep atstovo, ryškūs ir galingi Ford Mustang, bei Dodge Challenger, o kaip be Hot Rod, kurių gretos gerokai prasiplėtė, gausi Harley Davidson šeima džiugino vienetiniais ir išskirtiniais modeliais ir barzdotais raiteliais, ir be abejo karališko grožio ir elegancijos Lincoln bei Elvio Presley laikus menantys Cadillac, didingi ir stulbinantys Dodge RAM, Ford F pikapai bei daug kitų.

Džiaugiamės, kad savaitgalis buvo toks nuostabus.  Džiaugiamės, kad amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų gretos ne mažėja, o tik auga. Dėkojame dalyviams, kurie džiugina visus savo išskirtiniais ir unikaliais automobiliais bei nepabūgo visame pasaulyje siaučiančio viruso. Didelė padėka gausiai rėmėjų Šeimai. Taip pat didelis ačiū nematomai renginio pusei – organizatoriams, kurių dėka šitas renginys tampa vienu iš laukiamiausių vasaros įvykių.

Laukiame Jūsų kitais metais „XIV tarptautiniame amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydyje „American Spirit 2021“.

American Spirit rėmėjai

  sonax-vector-logo           

    

        

     
      CAFE SARRIA logo

     

 

American Spirit komitetas

 

image.jpeg  

SFbBox by psd to html